Enervate´s world

Tyto stránky přestěhovány na enervate.blog.cz :o))))

Vaše názory a připomínky

Autorovi

Co mi pisate.... :)

Novinky - co přibylo :)

Kalendář

Harry a Natalí Potter, nový začátek - BY TABBY

11.kapitola: Zařazování 1/2

Harry s Ronem se ve velké síni posadily každý z jedné strany od Brumbála. Vedle Harryho seděla mladá čarodějka a vedle ní bylo prázdné místo, Harry věděl, že tam sedí Snape a s velkým uspokojením se musel usmát, protože ho nepotkal za celý den ani jednou, takže jeho nástup dostane větší efekt. Do velké síně se začali hrnout studenti, ode všech stolů byl slyšet hlasitý smích, Harry zpozoroval, že ode dveří se přibližuje Hagrid, ptal se sám sebe jestli si všiml podoby Nataly a její matky. Zřejmě ale ne, protože nedal najevo žádné překvapení. Teď zrovna vešel do síně Snape a nesl malou stoličku s ošuntělým kloboukem a tvářil se nanejvýš kysele. Harry se musel ušklíbnout, teď když je Snape zástupcem, musí řešit tyto drobnosti, které mu jsou, jak šlo vidět, proti srsti. Potom se zase vytratil a v síni se utvořilo ticho, to už se prvňáci pomalým krokem blížili k nim.

"Chudáci, se divím, že nedostali infarkt." poznamenal k Ronovy přes Brumbála.

"Jo, vypadají dost vyděšeně, ale koukni, co vyvádí ti tři." Harry vyprskl tichým smíchem. Natali si totiž nechala spadnout své vlasy do čela a Fred a Georg ji pomyslně vedli.

"Ta to s tím utajováním vzala doslovně." vyprskl Ron.

"Ona vždycky vymyslí nějakou ptákovinu." dusil se potlačovaným smíchem.

"Je to přímý otisk svého otce a matky." poznamenal pobaveně Brumbál.

"Jak své matky." bránil se Harry na oko uraženě.

"Sem zvědavý, až se Snape dozví, že tady bude studovat."

"No co ty víš, mohli bychom doufat v to nejlepší.... že ho trefí šlak." řekl optimisticky Harry a čarodějka vedle něj vyprskla, Harry se na ni otočil a ona hned zrudla. Nevěnoval tomu pozornost a znovu se natočil na Snapea tak, aby mu viděl do tváře, stačil si ale všimnout pobavených jiskřiček v Brumbálových očí.

"Já jsem spíš zvědav, jak se bude tvářit na tebe." poznamenal Brumbál.

"Já jsem sice mudlům do lékařství dělal, ale já Snapea v žádném případě oživovat nebudu."

"Ale no ták." zamlaskal pobaveně Brumbál a zařazovaní začalo.

"Pššt, už to začalo." sykl Ron na Harryho, který se nadechoval k odpovědi. Nicméně po chvíli ho to přestalo bavit a zeptal se:

"Myslíte, že nechytí dvojitý infarkt, až uvidí Teda a Bada?"

"Jo tak o tomhle se můžeme jen dohadovat." řekl pobaveně Brumbál. Harry náhle zpozorněl, Snape totiž vyhlásil jméno:

"Malfoyová Carmen." Viděl jak jí Natali krátce objala a jak dívenka se zlatými vlasy vystrašeně klopýtá ke stolku. Vypadala, jako by rozhodnutí klobouku, který jí něco vykládal, upřímně vyděsilo, podle toho, jak se snažila rozedřít stoleček. Harry se upřímně lekl, když člověk jménem Pottrová objala člověka jménem Malfoyová. Potom klobouk vykřikl svou odpověď, kterou Harry v životě nečekal:

"NEBELVÍR!" dívka si sundala klobouk a vystrašeně pohlédla na bledolícího blonďáka, který musel být jejím bratrem, taky že ano, Snape vyvolal:

"Malfoy Marcos."

Chlapec sebevědomě dosedl na stoličku a sotva se ho klobouk dotkl, vykřikl:

"ZMIJOZEL!" Harry se ušklíbl a slyšel, jak Ron si hlasitě odfrkl, určitě si myslel to samé co on, že Marcus Malfoy je zmenšená kopie svého otce.

"Prosím Ronalde, nesmíte dělat žádné rozdíly mezi studenty."
"Vždyť žádné nedělám."

"Pšššt, teď má jít na řadu Nat." sykl Harry. Snape, který měl přečíst Nataliino jméno zbledl a zíral na pergamen. Potom ošklivě pohlédl na Brumbála a pronesl tím nejledovějším hlasem, jaký od něj kdy Harry slyšel:

"Potterová Natalía."Harry si myslel, že Natali se ani neodváží podívat Snapeovi do obličeje, jaké bylo překvapení, když Nat odhodila své vlasy na ramena, podívala se mu do očí a sladce se usmála, potom ze vztyčenou hlavou šla ke klobouku. Usedla si a trvalo nejmíň pět minut, než moudrý klobouk vykřičel svůj ortel. Harry se začal potit kolem límečku a nervózně bubnoval prsty do dřevěné desky stolu.

"NEBELVÍR!" K Harrymu se tato informace dostala až po několika vteřinách, ticho, které v síni zavládlo při vyslovení jejího jména, protrhl bouřliví potlesk a pokřikování. Harrymu se ústa zkřivila do úsměvu a jeho dlaně se spojily v hlasitý tleskot. Nati při usedáni na svou židli zvedla k otci palec a mrkla na něj.

"Uf, tak tohle je za mnou."

"Hm a co by si dělal, kdyby se dostala jinam." zeptal se Ron.

"Kamkoli bylo by mi to jedno, i když u Zmijozelu bych byl festovně zklamaný." řekl Harry.

"Jakže bys byl zklamaný?" zeptal se Ron.

"Hodně zklamaný." ujasnil mu Harry.

"Ach tak." přikývl "Hele koukněte se na něj, není mu špatně?" zeptal se po chvíli Ron, protože Snape vypadal, jako by mu ulítli včely.

"Vypadá to, že jsou na řadě dvojčata." sykl Harry smíchem. A vážně.

"Weasley Badie." Bad šel ke stoličce a nasadil si Klobouk na hlavu, který mu spadl až po uši, nemusel si ani sedat s jakou rychlostí vykřikl:

"NEBELVÍR!!!!" Sešel ke stolu a usadil se k Nati a k blonďaté dívce.

"Weasley Tadeas." I Ted se dostal do Nebelvíru a přispěchal k trojici sedící vedle sebe. Snape poté volal pár jmen a pak se usadil na své místo. Brumbál povstal a řekl:

"Vítejte v Bradavicích a přejí vám dobrou chuť!" poté se posadil a své vousy přehazoval přes rameno. Harry po celou dobu večeře nepromluvil a zamyšleně si prohlížel Nat a Carmen, které se teď smály nějakému vtipu, co řekl Fred. Ron mu vyprávěl, co si ta dívka musela vytrpět a teď si vlastně uvědomil, že ta dívka bude mít nejspíš velké potíže kvůli tomu, že není ve Zmijozelu, ale v Nebelvíru................. Když zmizel poslední kousek jídla, Brumbál se opět postavil a ve Velké síni se rozhostilo ticho.

"Milí studenti, v našem profesorském sboru se změnila dvě místa, proto přivítejte slečnu Denise Danielsovou, která přijala místo přeměňování za profesorku Weasleyovou, která se zanedlouho bude těšit dalšímu potomkovi." při posledních slovech se ozval hlasité pískání a blahopřání na Ronovu adresu a potom potlesk na přivítání nové profesorky." žena vstala a široce se na všechny usmála.

"A taky přivítejte nového profesora obrany proti černé magii.... Profesora Harryho Pottera…" v síni zavládlo hrobové ticho, Harry se podíval na všechny studenty a pak povstal. Velkou síň zaplavila mocná bouře potlesku a pískání a také šepotu jako třeba:

"Opravdu je to on? Ano je to on, vidím jizvu." Harry se posadil a pohlédl na Brumbála, který se usmíval na všechny strany. Harry se otočil na Severuse Snapea a lehce mu pokývnul hlavou. Snape tam seděl jako opařený a jeho pozdrav mu neopětoval. Brumbál už zase mluvil ke studentům a k opatrnosti, které je nabádal. Poté je vyzval, aby se vzdálili do svých ložnic. Harry, který chtěl mluvit ještě s Natali, ji hledal pohledem, jenže prefekti byli rychlejší než on a tak už byla na cestě do společenky, všiml si ale že Darja je ještě v síni a tak ji kývnutím přivolal.

"Darjo mohla by si, až dorazíš do společenské místnosti, dovést Nati ke mě do kabinetu?"

"Ano strýčku, mohla." Darja byla nejstarší dcera Freda, byla tudíž ve čtvrtém ročníku a Harryho si matně pamatovala. Harry si s ní často hrával a těšil se, až bude mít své vlastní dítě.

"Diky Dari."

"Nemáš zač." usmála se na něj a šla si po svých...........
Žádné komentáře
 
Jakékoli připomínky či nápady na vylepšení pisejte pls. do diskuze. Pokud máte zájem o uveřejnění povídky - napište mi e-mail na Enervate@seznam.cz Postavy v povídkách budou od J.K.Rowling a nebo vymyšlené. Za povídky nedostávám a ani nebudu dostávat peníze. Obrázky, informace apod. pochází z oficiálních stránek, blogů ... a jsou veřejně dostupné. Nepoužívejte uveřejněné povídky na jiných stránkách bez svolení jejího autora. V případě dotazu o autorizaci mě prosím kontaktujte(hermiona123456@seznam.cz). Děkuji! Při neoprávněném použití se dopouštíte krádeže autorského díla, což je proti dobrým mravům a zároveň protizákonné!