Enervate´s world

Tyto stránky přestěhovány na enervate.blog.cz :o))))

Vaše názory a připomínky

Autorovi

Co mi pisate.... :)

Novinky - co přibylo :)

Kalendář

Harry a Natalí Potter, nový začátek - BY TABBY

8.kapitola: Spěšný vlak do Bradavic

PRÁSK!
"Co to?!" vykřikl rozespalý Harry.
"Hojda taťko, jak ses vyspal?" Harry otevřel pusu, ale Natali nečekala na odpověď a pokračovala.
"Máš jít dolů na snídani, jinak si prý pro tebe babička přijde a udělá takovou melu, že se z toho po...."
"Zadrž mladá dámo! Zaprvé nech si těch svých doplňujících slov, za druhé tvoje babička je velmi milá a nikdy by mě nevyhodila z postele....."
"Harry Jamesi Pottere snídani máš na stole a ty ještě ležíš!!!" zahromovala paní Wasleyová ode dveří. Harry se poplašeně přikryl a koktal jako malí kluk:
"P-paní Weasleyová, já - já se omlouvám, ale teprve..." zarazil se když slyšel hurónský smích...." Ha,ha to si zas děla ze mě někdo srandu co?" hartusil.
"Jo to máš pravdu zlatíčko a tu paní Weasleyovou si už konečně odpusť, vždyť jsme se už o tom bavili. Vždyť jsi jako můj.... počkej musím to spočítat… aha, jsi jako můj sedmý syn." Harry se musel rozesmát.
"No já se jen obleču a půjdu na naši poslední skvělou snídani."
"Co to plácáš Harry, v Bradavicích jsou také skvělé jídla."
"Jo jenže skřítek nenahradí tebe."
"To jistě." usmála se Molly.
"Tak my půjdeme dolů taťko." potom kývla na Freda, George a Lili." Pojďte bando, ať se konečně převlékne." Když se zaklapli dveře, Harry se rozvalil na postel, pohlédl na hodiny a hlasitě zaúpěl: "Vždyť je teprve sedm." Jeho skučení doléhalo až do kuchyně.
"Snad si nic neudělal." zeptala se starostlivě Molly.
"Ne to babi ne, on jen asi zjistil kolik je hodin." usmála se škodolibě Nat.
"Ach ták." svitlo její babičce ve tváři. Za deset minut už Harry v kuchyni žvýkal toasty natřené pořádnou vrstvou marmelády.
"Molly ty jdeš s Hermionou na nádraží?"
"Jo a ty taky a Ron také!"
"Ale Brumbál přece...."
"Ano drahoušku Brumbál říkal, že máte být v Bradavicích o něco dříve než studenti dorazí do školy." přitom mazala Harrymu další toast. "Ale nemůžeš přece vynechat nejdůležitější den v životě tvé dcery a to nástup do Vlaku."
"Máš pravdu zapomněl jsem." Natali byla bílá jako stěna, ale když slyšela, že její otec pojede s ní až na nádraží, její barva se začala zlepšovat.
"Och díky bohu tati." zamumlala a přiskočila k němu, byla šíleně zvědavá, táta jí nic o Bradavicích neřekl a měla vzrušené šimrání v břiše pokaždé, když pomyslela na to, že bude umět ovládat kouzla, strejda Ron a její táta pokaždé, když teta a babička odešli na nákupy, pro jejich pobavení na sebe metali kouzla. Ale když se jednou ty dvě vrátili dřív, než čekali, tak z toho byla taková mela, že ani jedné z nich nerozuměli. Táta potom šeptal něco strejdovy o nějaké paní Blackové, když sem se ho na to potom zeptala, rozesmál se na celé kolo.
"Je čas, máte zabaleny všechny věci?" zeptala se Hermiona.
"Ano všechny." Přikývl Fred.
"Dobrá ještě počkáme na strejdu Georgie, přiveze Ninu a Markétu a taky na Freda, ten přiveze Hannah, Darju a Lukase.
"Tolik jich je?" podivila se Nat.
"Jo naše rodina je totiž kapánek rozrostlejší." zaškaredil se Ron, ale řekl to z uznanou pýchou.
"Ty brďo, tak taťko nevím, jestli ty úspory co máš v bance vydrží jediný Vánoce." Harry se rozesmál a sním i ostatní, za zády jim vyšlehl zelený plamen a vyskočil z nich vysoký muž v zeleném hábitu a za ním vyskočily dvě asi o rok starší dívky než byla Nat.
"Ahoj jak se všichni.... Harry?" vykulil oči Georg "Seš to ty?"
"O jej ahoj Georgi." Georgovy zmizel úsměv ze rtů a vypadal jako by Harryho nejraději praštil, Harry mu to nevyčítal.
"Pání " ozvala se Nat, aby zachránila situaci "To je teda ten legendární strejda Georg, o kterém jste mi tolik vyprávěli?"
Georg se otočil na Nat a znovu se usmál.
"Tak co, na kterém postu ve famfrpálu teda budeš?"
"Hej lidi, co bláznite já na koště v žádném případě nesednu!" na to se všichni rozesmáli a Georg přistoupil k Harrymu a objal svého dlouho neviděného přítele a tiše zamumlal:
"Máš štěstí, že je tu tolik lidí, jinak by si už měl příčarované trolí uši." řekl to ale s lehkostí v hlase, takže se Harry na něj pousmál, skoro to samé se stalo při Fredovém nástupu akorát s výjímkou, že se malém rozbrečel nad podobu Nati a jeho sestry.


*************************************************************


"Tati já tu žádné nástupiště 9 3/4 nevidím." řekl nabubřele Nati. Když o pár hodin dorazily na nádraží King´s Cross. "Podívej támhle je." ukazoval jí otec na přepážku mezi číslem 9 a 10.
"Tati děláš ze mě tak akorát vola, výš, že kouzelný svět poznávám sotva tři týdny."
"Natali přestaň tak mluvit i když je to čeština se kterou si sprostá, nelíbí se mi tvé chování jasné? To nástupiště je přímo za tou přepážkou, akorát jí musíš projít." dodal naštvaně tak, aby mu rozuměla jen ona
"Ano tatínku a omlouvám se." sice se tvářila zahanbeně, ale Český národ je prostě Český národ a to jí nezmění.
"Ták teď následuj Markétu, Ninu, Darju, Hannah a Lukase jasný, stačí se rozběhnout proti té přepážce, ale dávej si pozor, abys zabrzdila hned poté, co z ní vystoupíš na druhou stranu ok?"
"Ok." Nati se nadechla a rozběhla se, co nevidět to budu mít za sebou, to zvládnu, utěšovala se, otevřela oči, které si raději při tom zavřela a uviděla tu nejkrásnější lokomotivu, jakou kdy viděla a na tabulce stálo Spěšný vlak do Bradavic.
Páni, tak tohle jsem si nepředstavovala ani v těch nejdivočejších snech.
"Halo Nati, tady jsme!" volala na ni Markéta, neměla rudé vlasy po otci, měla je uhlově černé a lesklé a třpytivé, jako moře to její sestra Nina měla rudou vlnitou hřívu. Hannah měla blond vlasy, které zářili jako slunce a Darja byla rudovláska a Lukas měl tmavě hnědé krátce střižené vlasy.
"No jo už jdu, už jdu"
"Natali uvidíme se večer, užij si tu cestu ano?"
"Ano tatínku, jak se cítilš?"
"Skvěle princezno, jsou tu na mě nachystané nádherné vzpomínky na svoji cestu do Bradavic a na tvou mámu." usmál se na svou dceru něžně, poté ji objala a strkal do vlaku její kufr. Když tu mu padl pohled na muže ze světlými vlasy, jak se baví zřejmě se svými dvěma dětmi. S mladým chlapcem, který by jako z oka vypadl svému nabubřelému otci a malou dívenku, která na svého bratra a otce pohlížela ze strachem.
"Co tu dělá Malfoy?" zeptal se Rona ledovým hlasem.
"Draco Malfoy nikdy nebyl smrtijedem, ale ani nikdy se nepřidal k našim, byl v neutrálním postavení, nechtěl jít totiž do Azkabanu, protože mu byli stále v patách bystrozoři."
"Ach jistě, stejnak je to kretén." neodpustil si poznámku Harry a Natali po něm střelila pohledem a zahlásila:
"Ty my máš co vyčítat." její poznámku ignoroval.
"Tak pojď ke mě princezno, měj se ve vlaku fajn uvidíme se za pár hodin." políbil ji na čelo a pomohl jí nastoupit.
"Pa zlatíčko uvidíme se o vánocích ano?" mávala jí její babička a děda jí přikyvoval. Poté zahoukala píšťala a všichni Waesleyovi mávali svým rodičům.
Žádné komentáře
 
Jakékoli připomínky či nápady na vylepšení pisejte pls. do diskuze. Pokud máte zájem o uveřejnění povídky - napište mi e-mail na Enervate@seznam.cz Postavy v povídkách budou od J.K.Rowling a nebo vymyšlené. Za povídky nedostávám a ani nebudu dostávat peníze. Obrázky, informace apod. pochází z oficiálních stránek, blogů ... a jsou veřejně dostupné. Nepoužívejte uveřejněné povídky na jiných stránkách bez svolení jejího autora. V případě dotazu o autorizaci mě prosím kontaktujte(hermiona123456@seznam.cz). Děkuji! Při neoprávněném použití se dopouštíte krádeže autorského díla, což je proti dobrým mravům a zároveň protizákonné!